Ознака: калиопи

Сцена

Милица Тодоровиќ подготви вистинско изненадување – пејачката дојде во Скопје и ѝ запеа на Калиопи под балкон

Македонската јавност, а и српската е добро запознаена со блиското пријателство на нашата Калиопи со српската пејачка Милица Тодоровиќ. Но, никој не очекуваше дека Милица ќе дојде во Скопје и […]

Сцена

Три врвни вокали ќе ви го стоплат срцето: Калиопи, Северина и Кеба ја запеаја македонската народна песна

Северина и нејзиниот свекор Кеба, ја поздравија Македонија и сите обожаватели на Калиопи со македонскиот безвременски хит „Битола мој роден крај“. „Вака беше синоќа на Инстаграм. Двајца прекрасни луѓе, две […]

Сцена

Еве што му порача Калиопи на поранешниот сопруг на овој голем ден во неговиот живот

Македонската дива Калиопи и нејзиниот поранешен сопруг, актерот Васил Зафирчев и после разводот останаа во добри односи. За неговиот 40. роденден таа реши да му напиша честитка и да ја […]

Вести

Калиопи ја отпеа химната на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Македонската поп дива Калиопи на вечерашниот голем митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Битола ја испеа македонската химна.Толпата народ во еден глас ја пееше националната химна […]