Ознака: калуѓерка

Сцена

Сакала да биде калуѓерка, но стана убавица за која мечтаат сите мажи

Оваа светски популарна убавица заведува со својата прекрасна појава, а откако се разведе од познатиот кошаркар, јавноста не престанува да ја следи секоја нејзина нова романса. Се работи за Адријана […]

Живот

Исповед на калуѓерки: „Моравме да се камшикуваме секоја ноќ…“

„Калуѓерките беа присилени да ги  пишуваат  заветите со  сопствената крв, мораа да се камшикуваат пред спиење и  да јадат расипана храна“, изјавила една поранешна  членка во  редот на Фрањевките.„Ја бодевме […]

Вицотека

Замислете сестри, на одење наваму во шумата ме нападна еден човек и ме силуваше…

Се враќа калуѓерка во манастирот и и вика на сестрите:-Замислете сестри,на одење наваму во шумата ме нападна еден човек и ме силуваше.Се враќа калуѓерка во манастирот и и вика на […]

Вести

Исповед на калуѓерка која го преживеа терористичкиот напад: „Го турна на колена и му ја отсекоа главата“

Калуѓерка која останала анонимна сведочи за грозоморниот терористички напад кој утрово се случи во Нормандија. Дојдоа наеднаш. Зборуваа на арапски и видов дека носат нож, вели таа.-Го турнаа на колена. […]

Фото

Запознајте ја калуѓерката што носи мини здолништа и високи потпетици – фото

  За Сали Хичнер може со сигурност да кажеме дека е се освен обична калуѓерка. Таа на својот твитер профил се опишува себеси како “англиска калуѓерка, верски советник, презентер и […]

Занимливости

Скандал во Рим: Kалуѓерка сексуално злоставувала девојче цели 14 години!

Италијанската полиција уапси калуѓерка од црковното училиште во Буста Арсиција затоа што 14 години сексуално злоставувала една од ученичките. Злоставувањето започнало кога девојчето имало 12 години, а траело до 2011 година, […]