Ознака: калчо

Меѓународен фудбал

7 ѕвезди кои се издигнуваат во Серија А

Без разлика дали сте фанатик или само повремено го гледате италијанското фудбалско првенство, Серија А оваа сезона се развива по многу интересен пат.  Табелата, каде минатата сезона доминираше Јувентус, оваа […]