Ознака: Камбијасо

Меѓународен фудбал

„КРИЗА ВО ИНТЕР“: Снајдер одби пониска плата, на ред се Милито и Камбијасо

Интер се обиде да ја намали платата на холанѓанецот Снајдер, но тој се спротистави и заврши надвор од тимот, сега на ред се ветераните Камбијасо и Милито. Камбијасо и Милито […]

Меѓународен фудбал

Камбијасо бара Интер да го реши проблемот со Снајдер

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Естебан Камбијасо бара од Интер и Снајдер да ги надминат своите разлики.  На Весли Снајдер му беше кажано дека тој нема да игра за […]