Ознака: Каменос-Коѕијас

Балкан Вести

На седница на грчката Влада кавга меѓу Каменос и Коѕијас

Според тврдењата на грчките медиуми несогласувањата меѓу министрите за одбрана и за надворешни работи на Грција, Панос Каменос и Никос Коѕијас, за време на денешната владина седница се претвориле во […]