Ознака: кампања

Издвојуваме Коментари

Филип Петровски: И честитам на Мизрахи за ТВРДАТА МАКЕДОНСКА ПОЗИЦИЈА

Сакам да и честитам на Мизрахи за нејзиното држење неделиве, како и за промовирањето на чист, јасен и принципиелен МАКЕДОНСКИ СТАВ. Таа, како Еврејка и истовремено Македонка најдобро знае што […]

Македонија

“Те чекаме дома. Не брзај!“-кампања за побезбеден сообраќај

Нашата интенција е да им укажеме на учесниците во сообраќајот, особено сега кога во летните периоди традиционално се зголемува фреквентноста на сообраќајот, дека за безбедното патување е примарно почитувањето на […]

Вести

Втор ден кампања за локалните избори, партиите на митинзи и средби со граѓани

Партиите, коалициите и независните кандидати кои учествуваат на локалните избори што треба да се одржат на 15 октомври годинава, денеска, на вториот ден од 20-дневната изборна кампања ќе одржат митинзи […]

Вести

СДСМ во Штип со весник води кампања пред средношколци, Захариев бара реакција од ЗНМ

Штипскиот новинар Иван Бојаџиски кој се најде на листата на советници на СДСМ, освен честите прошетки до општинската изборна комисија се јавува и во улога на колпортер. Неговиот приватен весник […]

Вести

СДСМ прави финансиски криминал- Објави дека за транспорт не потрошиле ништо, а самите се фалеа дека носат автобуси и комбиња за митинзи

Очигледен е нералниот извештај на СДСМ, кој партијата го пријавила за финансиското работење за време на изборната кампања, што отвора сомнеж за сериозно кривично дело за кое законот предвидува затворска […]

Сцена

Цеца претепана?!

Не станува збор за фотографии од навистина претепаната Цеца, туку од кампањата „Стоп за насилството“ кон која се приклучи и оваа музичка ѕвезда.Акцијата на весникот Курир досега ја прифатија бројни […]

Вести

Со криминал до средства за кампања: Српската полиција уапси соработник на опозицијата со дрога!

Откако се завршија изборите заклучно со прегласувањето во Теарце, беа потврдени досегашните статистики, односно дека ВМРО-ДПМНЕ останува со 51 мандат, наспроти опозициски СДСМ со 49 мандати.Во предизборниот период дојде до […]