Ознака: канцеларија

Вести

Полицијата врши претрес во канцелариите на Јанева во СЈО и во домот во Гевгелија

Специјалната обвинителка Катица Јанева со полициска придружба е однесена во СЈО, каде што во нејзино присуство полицијата врши претрес на во работните простории. Полицајци вршат претрес и во нејзиниот дом […]

Македонија

Барањата на Иванов-пензија, канцеларија, возач и обезбедување

Вчера беше последен работен ден за претседателот Ѓорге Иванов, на кого мандатот му истекува во недела, кога функцијата треба да ја преземе новиот претседател Стево Пендаровски, избран на 5-ти мај. […]

Вести Македонија

Канцеларијата на Народниот правобранител ќе има брифинг за проблемите со Избирачкиот список

Тема на денешниот брифинг за медиумите кој ќе се одржи во Канцелеријата на Народниот правобранител ќе бидат констатираните состојби и проблеми со Избирачкиот список и со остварувањето на избирачкото право. […]

Вести

Адвокатот на Савески лажел дека Народната канцеларија на Иванов не е во државна сопственост

Адвокатот на Здравко Савески, Сашо Дуковски денеска се обиде да ја манипулира македонската јавност со тврдење дека државата не била сопственик на Народната канцеларија на претседателот Ѓорге Иванов, која неколку […]