Ознака: Капиштец

Вести

Во изолација е цела зграда во Капиштец каде што живее заболената докторка

Зградата во населбата Капиштец, на улица „Васил Ѓоргов“, во која што живее директорката на Универзитетската клиника за кожни болести, Нина Цаца Биљановска, која од вчера е на Клиниката за инфективни […]

Издвојуваме

„Царот Тонте Конте“ вечерва во 20:00 часот во парк Капиштец

На задоволство на децата, Општина Центар летово повторно организира детски претстави во паркот Капиштец.Денеска во 20:00 часот , децата но и возрасните ќе можат да уживаат во претставата „Царот Тонте Конте“, а […]

Црна хроника

Блокирана улица во Капиштец заради падната бандера

Улицата „Бел камен“ во населбата Капиштец утрово е блокирана од падната бандера на која се поврзани бројни жици.Се уште нема официјални информации за тоа колкава штета е направена, поради што […]