Ознака: караница

Сцена

Зорица Брунцлиќ откри: После караница нашата ќерка со шминка ми ги маскира модриците

Иако Зорица Брунцлик и нејзиниот сопруг хармоникашот Кемиш важат за едни од најдобрите парови на естрадата во Србија, сепак не е се така како што изгледа.Таа неодамна ја шокираше јавноста […]

Вести

Караница во СДСМ: Пендаровски и Зекири бараат Џеват Адеми, а не Талат Џафери да биде претседател на Собрание!

По превирањата во СДСМ околу изборот Талат Џафери да биде претседател на Собранието, поставен преку диверзијата со Оливер Спасовски, фаворит на Стево Пендаровски и Мухамед Зекири за претседател на собранието […]

Вести

Скопјанец се скарал со пријателот и „заработил“ два куршума

На улицата Димитрије Чуповски во Скопје, синоќа во 1 часот и 40 минути, имало пукање. Полицијата денеска информира дека 42-годишниот С.Ф. и 39-годишниот Е.М. од Скопје се скарале, па се степале, […]

Вести

РАЗДОР ВО СДСМ: Членовите разочарани од изборниот резултат!

Потврдата на изборниот пораз на Зоран Заев предизвика силни препукувања во опозициските редови. Откако по вчерашното прегласување во Теарце беше верификувана изборната волја на граѓаните и победата на ВМРО-ДПМНЕ, стана […]

Сцена

Продолжува караницата: Николина Пишек одлучи да ја СПУШТИ Гоца Тржан на земја!

По инцидентот во емисијата „Ексклузив“ кога пејачката Гоца Тржан го напушти студиото по неколкуте незгодни прашања кои ѝ ги постави водителката Николина Пишек, сега вербалната војна помеѓу нив продолжила преку […]

Сцена

Роналдо конечно призна: „Јас сум геј“ – јавноста во шок!

Иако освои некои од најубавите жени во светот, во јавноста отсекогаш постоеле сомневања за вистинската сексуална ориентација на Кристијано Роналдо.Отсекогаш се шпекулирало дека тој е хомосексуалец, но тој не се […]

Сцена

НАЈЖЕСТОКА караница во „Ѕвездите на Гранд“ досега: Марија ѝ се закани на Вики!

Марија Шерифовиќ не може да ја сокрие нервозата поради раскинувањето на врската со Елена Кариќ, па ја нападна колешката од жирито на „Ѕвездите на Гранд“ Вики Миљковиќ.Марија Шерифовиќ и Вики […]

Сцена

ГАСТОЗ УАПСЕН БИДЕЈЌИ ЈА ПРЕТЕПА ДЕВОЈКАТА: Еве како Зорица одговорила на ќотекот!

Скорешниот учесник во „Парови“, Ненад Маринковиќ Гастоз, наводно ја претепал својата девојка и учесничката во истото ријалити шоу Зорица Дукиќ, поради што наводно бил и приведен. Но, Зорица тоа го […]