Ознака: карантин

Вести

Мицкоски вршел притисок врз Внатрешна контрола побрзо да се реши случајот „Теретана“ – обвини Славјанка Петровска во ТВ настап

Мицковски вршел притисок врз Внатрешна контрола побрзо да се реши случајот „Теретана“ – обвини Славјанка Петровска во ТВ настап Славјанка Петровска, заменик министерка за внатрешни работи, вечерва гостуваше во ТВ […]

Вести

Норвешка: границите ќе бидат затворени цело лето

Норвешка: границите ќе бидат затворени цело лето!! Норвешка ќе ги задржи рестрикциите врзани за патувањата до доцна летово, изјави вчера премиерката Ерна Солберг. Норвешките рестрикции за патувања вклучуваат службени препораки […]

Балкан

Словенија: се укинува задолжителниот карантин од 14 дена!

Словенија: се укинува задолжителниот карантин од 14 дена! Словенците и како и патниците од другите држави членки на Европската унија нема повеќе да одат во 14-дневен карантин по влезот во […]

Живот

Зошто се повеќе луѓе имаат чудни соништа за време на пандемијата?

Луѓето низ светот без разлика каде живеат, соочени со проблемот од епидемијата на коронавирусот, можат да имаат барем една заедничка точка, а тоа се живи, впечатливи и бизарни соништа кои […]

Црна хроника

28 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се  21 лице – извести МВР

Во текот на изминатото деноноќие  според статистиката на МВР за периодот (28/29.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека  на ниво на целата држава 28 лица не ја […]

Сцена

Се пофали со дипломата: Шакира завршила факултет од карантин!

Колумбиската пејачка Шакира се пофали дека деновите поминати во изолација ги посветила на образование. Имено, Шакира завршила курс по древна филозофија на угледниот Универзитет Пенсилванија. Ова предизвикало одушевување кај нејзините […]

Видео Нега и убавина

Тренинг во домашни услови: 20 минути вежбање за затегнато тело

Без изговори! Тоа е мотото на фитнес инструкторката Памела Реиф која нагласува дека за вежбање ви треба само добра волја. Доказ за тоа се нејзините видеа со инструкции за вежбање […]

Вести

Италија објави, олеснување на карантинот од 4 мај

Италија пред крајот на оваа недела ќе ги објави своите планови за постепено олеснување на карантинските мерки воведени за борба против новиот коронавирус. Спроведувањето ќе почне на 4 мај, објави […]