Ознака: карантин

Вести

Четири лица од граничниот премин „Ќафасан“ пренесени во државен карантин

Врз основа на мерката за спроведување на лица во државен карантин, вчера полициски службеници од СВР Охрид и граничната полиција извршиле обезбедување и транспорт на четири лица кои од граничниот […]

Љубов и секс

6 начини како да се зближите со партнерот додека сте во карантин

За време на домашниот карантин додека трае пандемијата на коронавирусот, може да биде тешко да се поврзете со партнерот. Како можете да го спасите вашиот брак од влијанието на оваа […]

Вести

УРГЕНТНО: Два скопски хотели во карантин, директорот и гостин позитивни на коронавирус

Вработените на два скопски хотели од пред неколку дена се во изолација поради корона вирус, дознава 24 инфо. Според нивните извори на едниот од хотелите директорот на хотелот бил позитевин […]

Балкан

Италија останува во карантин и по 3 април

Италија ќе остане во карантин и по 3 април, што беше првичниот рок за да се спречи натамошното ширење на коронавирусот, изјави денеска италијанскиот пренмиер Џузепе Конте. За италијанскиот весник […]

Вести

На Криволак подготвен првиот групен карантин во Македонија за граѓани кои доаѓаат од земји со висок ризик

На Криволак во касарната Пепелиште ќе биде стациониран првиот групен карантин во земјава за наши државјани кои ќе допатуваат во Македонија од високоризичните земји од коронавирусот. Попладнево увид таму изврши […]

Вести

Нова кражба на медицински маски, овој пат 100.000

Украинските продавници, ресторани и транспорт се затворија во вторникот, бидејќи земјата ги заостри ограничувањата за ограничување на ширењето на коронавирусот, додека полицијата уапси пет лица осомничени дека се обидоа да […]