Ознака: карантин

Сцена

Лепа Брена во карантин со целото семејство: Целата куќа ја дезинфицираа, а патувањето во оваа држава скапо ќе го платат!

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ се во домашен карантин откако пред една недела се вратија од Монако каде поминаа три дена. Веднаш по пристигнувањето во Србија им […]

Tweet Видео

Во меѓувреме поради карантинот сите побрзаа да купат МАРИХУАНА

Во меѓувреме поради карантинот сите побрзаа да купат МАРИХУАНА. Ете и тоа има. Во Холандија каде што е најавено дека се ќе биде затворено поради КОРОНА ВИРУСОТ, и сите ќе […]

Вести

Грција ги затвора исто така границите! Казни за непослушните од 5000 евра

Грција целосно ги затвора на границите со Северна Македонија, Албанија и Италија, прекинување на авионскиот превоз со Шпанија, забрана за закотвување на крузери на грчките пристаништа, казна од 5.000 евра […]

Вести

И Молдавија ги затвори границите поради КОРОНА ВИРУСОТ

Молдавија привремено ќе ги затвори границите и ќе ги прекине сите меѓународни летови од 17 март во обид да го запре ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Јон Чику, јави […]

Вести

Графикон за состојбата со КОРОНА во МАКЕДОНИЈА

Почитувани читатели погледајте ја состојбата со КОРОНА ВИРУСОТ, прикажана на графикон. Ќе објавуваме секој ден, а по потреба и во текот на денот ако забележиме промена. Бидете со нас.  МЕРКИ […]

Вести

Прогласена е вонредна состојба во Казахстан поради КОРОНА ВИРУСОТ

Прогласена е вонредна состојба во Казахстан поради КОРОНА ВИРУСОТ… Казахстанскиот претседател Касим-Омарт Токаев прогласи вонредна состојба поради појава на коронавирус, и воведена е забрана за скоро сите патувања до и од […]

Вести

Сопругата на премиерот на Шпанија е позитивна на тестот за КОРОНА

Сопругата на премиерот на Шпанија е позитивна на тестот за КОРОНА. Бегона Гомез е позитивна на смртоносниот Ковид-19, потврди шпанската влада. Оваа вест доаѓа откако Шпанија влезе во целосен КАРАНТИН […]