Ознака: карантин

Балкан Вести

Албанија ги затвора целосно копнените граници!

Еди Рама пред кратко време соопшти дека Албанија ги затвора целосно копнените граници, во рамките на напорите да се заузда ширењето на КОРОНА ПАНДЕМИЈАТА. „Од утре, недела 15 март од полноќ, […]

Вести

Се затвора се освен супермаркети, продавници за храна и аптеки. Македонија во клинч со КОРОНА ВИРУСОТ

Министерот за здравство Филипче ги објави новите мерки на Владата. Тие се рестриктивни, жестоки. Со еден збор застанува се, буквално се. Државата оди во КАРАНТИН! Подолу интегралниот текст. На вечерашната […]

Вести

Бидете одговорни и спречете смрт на блиски, ако снема респиратори луѓе ќе умираат

Експертката од Лабораторијата за генетика и персонализирана медицина на клиниката Жан Митрев, Марија Јаневска која е на првата линија на фронтот со Ковид-19 со јавна емотивна порака до граѓаните кои […]

Сцена

Роналдо се јави од изолација: Ви пишувам како син, татко, човек…

Една од најголемите светски фудбалски ѕвезди Кристијано Роналдо се наоѓа во карантин во Мадеира, поради тоа што неговиот соиграч Даниеле Ругани е позитивен на коронавирусот. Роналдо како и многумината светски […]

Вести

Македонци во Италија ставени во карантин, тешко ги поднесуваат сите овие забрани

Македонските државјани во Италија се соочуваат со најтешките моменти од престојот на Апенините откако коронавирусот ги загрози животите на десетици илјади граѓани, а околу 1.000 веќе се мртви. Семејство од […]

Вести

Дерматолозите на симпозиумот организиран од Биљановска користеле еден микрофон кој меѓусебно си го подавале

Дерматолозите кои во саботата присуствувале на симпозиумот во скопскиот ресторан „Рагуса 360 Rooftop“, на кој организатор но и предавач била и заpaзената директорка на клиниката за кожни болести – Нина […]

Вести

Лекарки од Штип во карантин, биле во контакт со заразената директорка

Неколку лекари специјалисти од штипското кожно одделение се во домашна изолација, откако биле во контакт со директорката на Клиниката за кожни болести, за која тестовите покажаа дека е позитивна на […]

Вести

ЦЕЛА КОЖНА КЛИНИКА ПОД КЛУЧ ВО НАРЕДНИТЕ 2 НЕДЕЛИ- пациентите пуштени дома!

Клиниката за кожни болести ќе биде целосно затворена, севкупниот персонал ќе треба да остане во двенеделна домашна изолација, а пациентите се веќе пуштени дома, велат од Министерството за здравство. Одлуката […]