Ознака: карантин

Вести

Двајца странци кои дошле од Келн сомнителни на корона- Сместени се во хотел во центарот на Скопје

Двајца странци кои на 28ми дошле во нашата земја и се сместени во хотел во центарот на Скопје, се сомнителни на корона вирус. Од Хотелот пријавиле дека имаат симптоми на […]

Вести

Потврден трет случај на коронавирус во Шпанија, хотел со 1000 гости ставен во карантин

Хотел во Тенерифе со преку илјада гости е ставен во карантин откако шпанските власти потврдија нов случај на заболен од коронавирус. Според шпанските медиуми станува збор за италијански државјанин. Ова […]

Вести

Паника во Италија, досега починаа 5 луѓе од Корона вирусот

Бројката починати од коронавирусот во Италија порасна на пет, додека 219 луѓе се заразени. Премиерот на Италија, Џузепе Конте изјави дека 50.000 жители на северна Италија би можеле да бидат […]

Вести

Се зарази македонски државјанин со КОРОНА вирус

Според информациите кои беа објавени еден од тројцата македонски државјани кои се наоѓаат во карантин на  „крузер“ во Јапонија, е заразен од корона – вирусот. Здравствените власти во земјата соопштија дека […]

Вести

Авион од Дубаи од денес под карантин во Њујорк, им се слошило на стотина патници

Патнички авион од Дубаи што денеска слетал на аеродромот ЏФК во Њујорк бил ставен под карантин откако над 100 од вкупно 500 патници се пожалиле на висока температура и мачнина. […]

Балкан

Непознат вирус се шири низ српските болници: Болни се 18 доктори, а најчудната работа е…

Поради непозната вирусна инфекција од која заболеа 18 лекари во Србија, поточно во болницата во Крушевац, се крена паника не само во Србија, туку и во регионот.Како што објави српски […]