Ознака: карантин

Балкан

Грција во 23-дневен карантин: Строги мерки и високи казни за прекршувачите

Oд шест часот утрово, па се до 30 ноември, Грција е во втор целосен карантин, а за граѓаните дозволено е движење само со претходно испратена смс порака и тоа само […]

Вести

Мадрид во карантин

Шпанската влада воведе мерки за карантин во Мадрид, во обид да се контролира вториот бран на пандемијата во Европа. Од овој викенд, па во следните две недели, повеќе од три […]

Вести

Мадрид пред карантин

Жителите на Мадрид исправени пред новите мерки против КОВИД-19 – ќе им биде забрането непотребно да го напуштаат градот, а на посетителите исто така ќе им биде забранет влез во […]

Вести

Заев најави нов карантин?!: Не чекаат 8 тешки месеци, животот во наредниот период ќе биде со сериозни проблеми

Пандемијата од коронавирусот веројатно ќе се влоши. Ги повикувам сите граѓани, да ја сватат оваа голема веројатност за сериозност. Треба да знаете сите дека животот во наредните 6 до 8 […]

Љубов и секс

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Можеби на прв поглед звучи невозможна идејата за изневерување во текот на одреден карантин и рестриктивни мерки, но најново истражување покажа дека ниту оваа ситуација не ги спречи луѓето да […]

Вести

Сите патници кои од Скопје пристигнаа во Турку ќе бидат тестирани и ставени во карантин

Сите патници кои синоќа со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за Ковид-19. Риита Лиукса, директор на Одделот […]