Ознака: карантин

Вести

Скопје, Штип, Куманово и Тетово уште денеска во карантин, Комисијата за заразни болести на состанок за следните чекори

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните […]

Вести

„СКОПЈЕ СЕ СЕЛИ“

Откако вчера експресно Владата потврди дека од денеска во Скопје во 21 часот стартува 80 часовниот карантин кој ќе трае до понеделник до 5 часот наутро речиси граѓаните не се […]

Балкан

Црна Гора скоро цел месец е без нови случаи на КОРОНА ВИРУСОТ. За нас при патување следи карантин

Црна Гора скоро цел месец е без нови случаи на КОРОНА ВИРУСОТ. За нас при патување следи карантин Оваа држава точно 28 дена нема нов случај на КОРОНА ВИРУС. Од […]

Вести

Мицкоски вршел притисок врз Внатрешна контрола побрзо да се реши случајот „Теретана“ – обвини Славјанка Петровска во ТВ настап

Мицковски вршел притисок врз Внатрешна контрола побрзо да се реши случајот „Теретана“ – обвини Славјанка Петровска во ТВ настап Славјанка Петровска, заменик министерка за внатрешни работи, вечерва гостуваше во ТВ […]

Вести

Норвешка: границите ќе бидат затворени цело лето

Норвешка: границите ќе бидат затворени цело лето!! Норвешка ќе ги задржи рестрикциите врзани за патувањата до доцна летово, изјави вчера премиерката Ерна Солберг. Норвешките рестрикции за патувања вклучуваат службени препораки […]

Балкан

Словенија: се укинува задолжителниот карантин од 14 дена!

Словенија: се укинува задолжителниот карантин од 14 дена! Словенците и како и патниците од другите држави членки на Европската унија нема повеќе да одат во 14-дневен карантин по влезот во […]