Ознака: карате

Живот

Пет причини зошто вашето дете треба да тренира карате

Тренирањето карате има голем бенефит за физичкото и ментално здравје на детето. Разни истражувања ги утврдиле поволностите од тренирањето карате кај децата. 1.Каратето ја зголемува самодисциплината и самоконтролата кај детето […]

Останати спортови

Успешен настап на каратистите на Балканското првенство

Изминатиот викенд во Крагуевац се одржа досега најмасовното Балканско првенство во карате за деца , кадети, јуниори и постари јуниори У- 21.На ова првенство карате клубот Макпетрол учествуваше со 16 […]