Ознака: Карбинци

Вести

Мицевски и Димков ја потенцираа поддршката за земјоделците во Општина Карбинци

Кандидатите за пратеници во Изборната единица 3, Никола Мицевски и Трајче Димков  заедно со директорот на Инспекторатот за Земјоделие Цветан Трипуновски и градоначалникот на Општина Карбинци Зоран Минов остварија средби со […]

Вести

Миновски: Карбинци води активна општинска политика

Изминативе три години општина Карбинци води активна општинска политика, секогаш имајќи го во предвид потребите и желбите на граѓаните за подобар и поквалитетен живот.Градењето на заедничка доверба, поддржувањето на предлозите […]

Вести

Димовски: Граѓаните од Карбинци во минатото беа избришани од мапата на Македонија

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ синоќа оствари средби со голем број на граѓани каде истакна дека Карбинци беше со годините наназад општина која беше заборавена и практично беше избришана од мапата на […]

Црна хроника

Исчезна млада девојка од Карбинци!

Македонско семејство е во паника, откако исчезна 24-годишна девојка до село Радење, Општина Карбинци.Како што соопшти полицијата, за случајот информирал нејзиниот сопруг, 29-годишниот Е.С., според кој, Т.С. излегла од дома […]