Ознака: Карло Анчелоти

Меѓународен фудбал

Анчелоти: ПСЖ и Јуве на чекор зад Барса

Тренерот на Париз Сент Жермен, Карло Анчелоти, оцени дека главниот збор во Европа го води Барселона но дека Јувентус и неговиот тим се веднаш зад шпанскиот гигант. Карло Анчелоти немаше […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ ја освојува Европа, нови 200 милиони евра за трансфери!

Според пишувањата на одредени француски медиуми, Париз Сент Жермен, наскоро би требало да потпише спонзорски договор со катарска туристичка агенција вреден и до 200 милиони евра годишно. Иако веќе е […]

Меѓународен фудбал

Анчелоти: Подобро Валенсија отколку Реал…

Тренерот на екипата на Париз Сент Жермен, Карло Анчелоти, призна дека му олеснало откако дознал дека за пласман во четвртфиналето ќе треба да ја преминат пречката Валенсија, а Анчелоти вели […]

Меѓународен фудбал

Верати се заблагодари на Јувентус

Младиот фудбалер на екипата на Париз Сент Жермен ги демантираше шпекулациите кои во медиумите беа пласирани околу него, а тој беше поврзан со трансфер во Јувентус. Последните неколку денови медиумите […]

Меѓународен фудбал

Јувентус е заинтересиран за Верати

Како што тврдат италијанските медиуми, тимот на Јувентус е сериозно загреан за услугите на младиот играч на екипата на ПСЖ, Марко Верати. „Кориере Дело Спорт“ пренесува дека Јувентус сака да […]