Ознака: КАРЛ БИЛД

Вести

Иванов одбива да разговара со поранешниот шеф на шведската дипломатија Карл Билд

Поранешниот шеф на шведската дипломатија Карл Билд кој од денеска е во Скопје, утре ќе оствари средби со партиските лидери, но не и со шефот на државата Ѓорге Иванов. Од […]

Вести

Јанез Јанша до Карл Билд: Вашите пријатели го предизвикаа оганот во Македонија, кога помогнаа да се уништи стабилна проевропска конзервативна влада!

Поранешниот словенечки премиер, Јанез Јанша преку својот Твитер профил му одговори на поранешниот шведски премиер и министер за надворешни работи, Карл Билд кој “твитна“ за случувањата во Македонија.Реакцијата на Јанша […]