Ознака: кармин

Занимливости

Вака изгледа НАЈСКАПИОТ КАРМИН ВО СВЕТОТ! Не можете ни да ја погодите цената…

Жените сакаат кармини и тоа не е никаква тајна. Ретко кога ќе избегнат шопинг само затоа што веќе ја имаат таа боја или нијанса. Цените на овој производ за убавина […]

Љубов и секс

Шминката како средство за заведување

Шминката како средство за заведување Секоја жена сака, барем одвреме – навреме на нејзиното лице да се гледа дека водела љубов. Експертите за мејкап велат дека вистинските “сексапилни” производи поседуваат […]

Љубов и секс

Што најпрво забележуваат мажите кај жената? – Не е тоа што мислите!

Кога момците и девојките се запознаваат, во првите 10 секунди, момчето во поголемиот дел од времето гледа во нејзините усни. Меѓутоа, ако постои уште еднаш детал, одвај чека да го […]

Живот

Црвени, розови или виолетови? Бојата на карминот открива многу за вас

Карминот кој го нанесувате на вашите усни, всушност открива многу за вас. Некои жени најчесто избираат впечатливи и силни бои, додека други се држат исклучиво на нежните и светли нијанси. […]

Мода

Ова е најубавиот кармин за усни за оваа година

Кинеската козметичка куќа „Каилијумеи“ со својот производ позитивно ја „размрда“ светската козметичка индустрија.Овој единствен производ магазинот „Вог“ го прогласи за најубав кармин за усни за оваа година. Овој кармин навистина […]

Сцена

Станија го промени личниот опис: Старлетата направила големи промени, еве како сега изгледа!

Станија ги  изненади сите со  новите фотографии.Имено, таа го покажа своето ново бикини но и  своето извајано тело. На прв поглед, сите погледнале во нејзините гради. Но, едвај ја препознале […]