Ознака: карневалски фустан

Балкан

Претседателката на Хрватска на бал: Колинда танцуваше во карневалски фустан

Во Гувернерова палата во хрватскиот град Риека синоќа се одржа 20. Хуманитарен карневалски бал. Годинава средствата се наменети за Клиниката за детска хирургија на Клиничкиот болнички центар во Риека. Собраните […]