Ознака: Каролина Гочева

Сцена

Звучи совршено: „Македонско девојче“ ги сплоти вокалите на Каролина Гочева и Амира Медуњанин

Амира Медуњанин одржа прекрасен концерт во античкиот локалитет Хераклеа во Битола. Вечерта стана совршена кога на сцената се појави македонското девојче. Како изненадување, 48-годишната босанска пејачка ја покани Каролина Гочева […]

Сцена

Каролина се одлучи за поинаков продолжен викенд во Македонија, па ја покажа сестрата со која се копии- која од која е поубава

Најпознатата македонска пејачка Каролина Гочева одлично го помина празничниот викенд. Наместо за на плажа, пејачката се одлучи за враќање дома во родната Битола, но и посета на Националниот парк Пелистер […]

Сцена

Внуките на Каролина за ноќта на вештерките: Преслатки и страшни

Едноставно ги обожава! Тие и се најголеми фанови. Двете внуки на поп дивата Каролна Гочева не ја изневерија својата тетка за празникот „Ноќта на вештерките“ или Халовин. А таа, ги […]

Сцена

Како манекенка од светски писти- Каролина го запали Инстаграм со шлицот (ВИДЕО)

Каролина Гочева позираше за насловната страница на магазинот “Портрет“, а за таа цел беше снимено и кусо видео кое пејачката го објави на својот Инстаграм профил. Каролина го запали Инстаграм […]

Сцена

Ја искараа дека пее на македонски, па Каролина со прекрасниот настап ги остави сите без зборови

Македонската пејачка Каролина Гочева беше единствениот македонски претставник кој настапуваше на вчерашниот спектал во Штарк Арената, MAC или Music Awards Ceremony. Како и секогаш, Каролина блесна на сцената и во […]

Сцена

Каролина во љубовен занес со сопругот

Македонската поп пејачка, Каролина Гочева, заедно со својот сакан сопруг, сликарот Михаил Корубин, го уживаат медениот месец.Првин престојуваа во Канда, па заминаа за Мексико, а сега се упатија кон Лос […]