Ознака: Каролина

Вести

Видео: Пукање во трговски центар во САД

Трговски центар во Каролина, САД, е затворен по бројни јавувања за истрели, пренесоа медиумите.Од компанијата го потврдиле затворањето, без да ја наведат причината. локалната полиција сепак потврдила дека имало пукање. […]

Фото

Фото: Секси Каролина ви посакува среќни празници

Нашата најголема музичка ѕвезда Каролина Гочева, ги почести своите фанови со интересни празнични фотки. Каролина беше актуелна последниве неколку месеци со својот нов албум, солистички акустичен концерт како и календарот […]

Сцена

Александар Белов го води љубовта

„Ме води љубовта“  е насловот на новата песна на Александар Белов која тој им ја подарува на својата публика по повод новогодишните и божиќните празници. Песната всушност е македонската анплагд […]

Сцена

Слаткаристика од сега и на iTunes!

Можеби за Слаткаристика сеуште нема чуено цел свет, но од сега ќе може да го чуе целиот свет! Нашиот највлијателен македонски хип-хоп артист Слаткаристика од неодамна официјално е застапен и […]