Ознака: карпа

Дестинации

“Свадбена торта” поради која многу туристи го ризикуваат својот живот

Во ерата на социјалните мрежи кога секоја добра фотографија вреди злато, луѓето се спремни на сe’ за да ја направат. А кога велиме се’, мислиме дури и на тоа да […]

Занимливости

Го сликала својот пријател како седи на карпа, се шокирала кога ја зумирала сликата

Звучи навистина неверојатно, но изгледа дека постои некој „закон на универзумот“ по кој на фотографиите се појавуваат страшни работи во ситуации кога најмалку очекувате.Духовите како едноставно да сакаат да се […]

Живот

Каков ХОРОР: Девојката се лизнала од карпа, а нејзиното момче сторило нешто НЕПРОСТЛИВО

Уживањето на море за овој пар за лаку ќе се претвореше во катастрофа бидејќи скокањето од карпа во еден момент ќе завршело кобно. Во еден момент девојката се слизнала, а момчето […]