Ознака: Карпош

Скопје

Реакција на Општина Карпош на соопштението на Левица

НА КАРПОШ МУ Е ВАЖНО МИСЛЕЊЕТО НА ГРАЃАНИТЕ – ЗАВРШИ ВРЕМЕТО НА МАТНИ ЗДЕЛКИ Нема ништо скандалозно и сомнително во договорите за консултантски услуги за оценка на успешноста на реализацијата […]

Скопје

ЗАСАДЕНИ СЕ НОВИ ДРВЈА И ЗЕЛЕНИЛО ВО КАРПОШ 3

Општина Карпош засади нови висококвалитетни дрвја и зеленило во рамки на Спортско – рекреативниот центар во ООУ „Лазо Трповски“ во Карпош 3. Покрај пешачката патека се засадија зимзелени садници – […]

Скопје

ПРЕКУ ЛИКОТ НА ЈОРДА, КАРПОШ СЕ ЗАБЛАГОДАРУВА НА СИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ

Јорда Манасиеска, одделенска медицинска сестра, дел од Одделот за респираторни инфективни болести во состав на ЈЗУ Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби е прогласена за заслужен граѓанин на […]

Вести

АЛАРМАНТНО: Четири дечиња од градинки во Карпош, Аеродром и Ѓорче заболени со коронавирус, се заразиле од родителите

Кај четири деца до пет годишна возраст кои одат во градинка потврден е корона вирус. Извор на заразата е семејството кај сите четири деца. Тестот е направен викендов и веднаш […]

Вести

Карпош забрани користење на детските игралишта во напор да се сузбие КОРОНА ВИРУСОТ

Карпош забрани користење на детските игралишта во напор да се сузбие КОРОНА ВИРУСОТ Општина Карпош ги затвора сите детски игралишта, кои се заградени и кај кои постои можност да се […]

Македонија

Активистка на СДСМ:Не може некои присутни да зборуваат на албански, а ние да не разбираме

– Се е убаво тоа почитуван премиере Зоран Заев што се обраќате пред граѓаните на Карпош, ама нe мoжe на албански да зборат некои присутни, а ние останатите да не […]