Ознака: Карпош

Вести

Карпош забрани користење на детските игралишта во напор да се сузбие КОРОНА ВИРУСОТ

Карпош забрани користење на детските игралишта во напор да се сузбие КОРОНА ВИРУСОТ Општина Карпош ги затвора сите детски игралишта, кои се заградени и кај кои постои можност да се […]

Македонија

Активистка на СДСМ:Не може некои присутни да зборуваат на албански, а ние да не разбираме

– Се е убаво тоа почитуван премиере Зоран Заев што се обраќате пред граѓаните на Карпош, ама нe мoжe на албански да зборат некои присутни, а ние останатите да не […]

Црна хроника

Верижен судир во Карпош- еден автомобил превртен на кров

Сообраќајна несреќа во која учествувале 3 возила, а едно од нив се превртело на кров, се случи претпладнево на улицата „Никола Тесла“ во Карпош 2. За среќа, според очевидци, нема […]

Вести

Македонија загадена и во пролет: Вчеравечер најзагадени Карпош и Тетово, граѓаните пријавуваат надлежните два месеци не реагираат!

Македонија повторно е загадена! Ова го покажуваат резултатите од апликацијата „Мој воздух“ на која вчеравечер во Карпош се измерени дури 129/100 AQI. Инаку AQI – Air Quality Index, е мерка […]

Коментари

Ова ли е Карпош? Некој е во сериозна заблуда

Порталите за ширење на дезинформации блиски до Мицковски денеска се обидуваат да создадат слика дека за неговиот кандидат, поранешната министерка на Црвенковски Бранко, застанале градови, општини и слично. Се разбира […]

Вести

Македонија вечерва се гуши: Најзагадено кај Ректорат и скопски Карпош

Загаденоста на воздухот во Македонија вечерва е на енормно високо ниво, додека власта предводена од СДСМ и Заев не ги интересира здравјето на граѓаните. Во моментов мерните станици кај Ректоратот […]

Вести Македонија

Утрово во Скопје најзагадено во Центар, Карпош и Ректорат

Високи концентрации на ПМ 10 честички во воздухот утрово се регистрирано во скопските мерни места Карпош (128 милиграми на метар кубен ), Ректорат (123) и Центар (113). Средна загаденост има во […]

Македонија

Нов парк за домашни миленици во Карпош

На Кејот на Вардар, во близина на Алпинистичката карпа, Општина Карпош постави нов парк за миленици. Станува збор за голема површина, соодветно заградена и опремена со урбана опрема. На неформална […]

Вести

Ма идете у пичку материну – Стевчо ги отера новинарите

Стевчо Јакимовски после претресот на неговите станбени објекти вчера, ноќеска бил задржан во полициска станица. Денеска беше изведен пред истражен судија. Доби кривична пријава и како што дознаваме одземен му […]

Вести

Синоќа многу високо ниво на загадување на воздухот во Карпош и Лисиче

Скопје, 6 ноември, 2017 – 20:51 (META) Мерните станици во скопските општини Карпош и Лисиче вечерва покажуваат многу високо ниво на загадување на воздухот, а се чувстува и смрдеа на запалено. Канцерогените ПМ10-честички во […]

Вести

Еклатантен пример за фалсификат со “бугарски воз” во Карпош и Охрид

Секојдневно се зголемуваат доказите и информациите за тежок изборен фалсификат кој се случил на локалните избори. Притисоци, закани, уцени, поткуп, ангажирање на лица од подземјето, и директна злоупотреба на моќта […]