Ознака: картички

Контроверзни фајлови

ГЕРМАНЦИТЕ СТРАВУВААТ: Позната германска телевизија откри што нѐ очекува!

Позната германска ТВ куќа ја обелодени вистината на германскиот народ и предизвика вистински хаос во јавноста. Јавно беа пласирани две вистини за европските народи. Првата е таа дека остануваме без […]

Вести

КОМУ НЕ МУ ТРЕБАА ДОДЕЛЕНИТЕ ДРЖАВНИ ПАРИ – еве која категорија најслабо ги трошела картичките

Кој доби, а не му требаше државна помош, или едноставно не знаеше или не можеше како да си ја искористи. Вкупно 309.337 граѓани користеле домашна платежна картичка, објави министерката за […]

Црна хроника

Со туѓа картичка вадел пари од банкомат

Полицијата поднесе кривична пријава против Р.В.(22), од кавадаречкото село Дреново, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем.На 31 мај, според МВР, […]

Вести

Eве како ќе можете картичките за автобус да ги надопoлнувате и од дома

Граѓаните наместо да чекаат ред пред билетарниците ќе може да ги надополнуваат електронските картички и од дома преку интернет, најави директорот на ЈСП, Игор Јанушев како дел од новините со […]