Ознака: Касарна

Вести

Гори Охридската касарна, жителите во паника

Пред малку голем пожар го зафати поширокиот простор кај некогашната касарна Михајло Апостолски.Гори сува трева и високи стебла во самата касарна. На терен се екипи на против пожарната единица на […]

Вести

Во Велешката касарна одбележан Денот на Командата за обука и доктрини

Во касарната „Алексо Демниевски-Бауман“ во Велес, денеска беше одбележан Денот на Командата за обука и доктрини-КОД.Пред присутните меѓу кои високи претставници на АРМ и началникот на Генералштабот на АРМ, генарал […]

Вести

Пукање во кумановската касарна „Боро Менков“

Непознато лице од возило во движење вчера попладне испукало неколку куршуми од огнено оружје во близина на касарната „Боро Менков“ во Куманово, соопшти денеска МВРПолициски службеници излегле на местото на […]