Ознака: Касиљас

Меѓународен фудбал

Откриено „ЗОШТО МУРИЊО ГО СТАВИЛ КАСИЉАС НА КЛУПАТА“

„Марка“ ја пренесува интересната сторија околу приказната со Мурињо и Касиљас, односно контроверзната одлука да Касиљас на мечот со Малага биде сместен на клупата. „Мурињо е убеден дека Реал сега […]

Меѓународен фудбал

Во Реал „бура од незадоволство“: Не сакаме да го гледаме Икер на клупата!

По поразот од екипата на Малага на гостински терен во рамките од 17-тото коло од Примера Дивизија, односно популарната Ла Лига, шпанските медиуми ги анализираат недостатоците на Реал Мадрид на […]

Меѓународен фудбал

Касиљас со „шлаканица“ за Мурињо: Дел Боске е најдобар тренер за 2012

Касиљас изјави дека според негово Дел Боске е најдобриот тренер за 2012-тата година. Голманот на екипата на Реал и Шпанската фудбалска репрезентација прокоментира во однос на тоа кој е кој […]

Меѓународен фудбал

Касиљас: Барса беше „Легија на странци“

Капитенот на екипата на Реал Мадрид, Икер Касиљас, се присети на времињата кога Барселона во својот тим имаше само неколку фудбалери од младинските категории па моментално нивни тврдења дека не […]