Ознака: Катарина Ивановска

Сцена

„Ова пред е хорор“: Катарина Ивановска покажа дека не секогаш изгледа совршено

Таа важи за една од најубавите Македонки која преку својата манекенска кариера постигнала интернационални успеси. Нејзината става и убавина беше забележана од челниците на светски реномирани познати брендови на чии […]

Сцена

По Катарина Ивановска, сега и Перо Антиќ од „Жешко столче“ ги подгреа чаршиските муабети дека има нешто меѓу нив: „Кај што има чад, секогаш има и оган“

Последните неколку дена во домашните медиуми се пишува дека македонскиот модел Катарина Ивановска не е заедно со својот партнер Цобе со која има две деца. Исто така се пишуваше дека […]

Сцена

Катарина во елегантно издание заедно со својот син во парк: Доби позитивни коментари за изгледот, но и за мајчинството

Топ-моделот и манекенка, Катарина Ивановска, заедно со својот син Вања присуствувала на „Скопје лајт арт дистрикт“ – фестивалот на светла кој деновиве се одржуваше во Скопје. Манекенката и овојпат успеа […]

Сцена

Жежок поздрав за добра ноќ: Катарина Ивановска позира само со црни гаќички на себе

Топ моделот Катарина Ивановска како мерка за безбедност за себе и своето семејство поради пандемијата од коронавирусот, живее во викендицата во Маврово. Кога пак е во прашње нејзината кариера, иако […]

Сцена

Катарина Ивановска позираше заедно со мајка си и својата мала наследничка, ќеркичката Кира

Според некои традиционални сфаќања, новороденото бебе не се изнесува од дома 40 дена, а потоа му се пее молитва во црква кога ќе биде подготвено за таканареченото запознавање со останатите. […]

Сцена

Катарина Ивановска во опуштено издание на прошетка со ќерката во Скопје – вака изгледа по породувањето

Македонскиот модел Катарина Ивановска пред повеќе од една недела се породи и по вторпат се реализира во улогата на мајка. Имено, Катарина и нејзиниот сопруг Цобе станаа родители на нивната […]

Сцена

Ги сакам моите стомачни мускули назад: Катарина Ивановска во последниот месец од бременоста

Македонскиот модел со светска кариера Катарина Ивановска ужива во последниот месец од својата бременост. Често можеме да ја видиме на јавни настани, на кои го истакнува трудничкото стомаче во тесни фустани. […]

Сцена

Катарина Ивановска го откри полот и името на бебето: Иако носи девојче, тоа ќе се вика по таткото на манекенката

Македонската манекенка која има најуспешна кариера надвор од границите на земјава, Катарина Ивановска деновиве влезе во деветтиот месец од бременоста. Таа неодамна славеше роденден, па во друштвото составено од претставници […]