Ознака: Катланово

Локална самоуправа

Изгоре камион близу Катланово

Попладнево изгоре камион близу скопското село Катланово, на фотографиите кои ги испрати читател на Курир може да се види опожарено е товарно возило во кое се пренусувала хартија. Точните информации […]

Вести

Куче нападнало 9- годишно дете во Катланово

Деветгодишно дете од Катланово викендот завршило на Инфективна откако било каснато од куче, јавува Сител.Поради сериозноста на повеќето повреди, лекарите го задржале на болничко лекување. Изминатите три дена имале уште […]

Вести

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово – Велес

Сообраќајот на патниот правец А1 Катланово – Велес после наплатната станица Сопот, 500 метри по селото Новачани е нормализиран, информираат од ЈП „Македонија пат“.Сообраќајот беше во прекин  поради сообраќајна незгода.Сообраќајот […]

Црна хроника

Пронајдени автомобил и безживотно тело на маж кај Катланово: Се сомнева се дека станува збор за исчезнатиот Робертино

Алпинистичкиот тим на Тигрите денеска по неколку часовна интервенција извлекоа безживотно тело од провалија кај Катланово. Неофицијалните информации говорат дека се работи за 45 годишниот  Робертино Чонтев, потполковник во АРМ […]