Ознака: кафана.

Занимливости

Овој човек постојано бил во кафеана, па сопругата смисли уникатен начин да го задржи дома

Британецот Пол Тапер, инженер од Девон, oтсекогаш сакал да оди во локалната кафеана, но неговата сопруга Џејн (48) мислела дека премногу време поминува таму, па затоа му изградила паб во […]

Вести

Кога не е во кафана, Саша Богдановиќ носи транспаренти

Директорот на ПОЦ (Паркинзи на Општина Центар) и претседател на скопската организација на СДСМ Саша Богдановиќ – Српче, вчера беше дел од тимот кој имаше задача да исценира инцидент за […]

Вицотека

Си биле тројца пријатели си седат во кафаната, си пијат ракија и се расправаат…

Си биле тројца пријатели си седат во кафаната, си пијат ракија и се расправаат…Првиот вели:– Јас сум таков инает што жената кога ќе ме налути по еден месец не и […]

Видео

Солза и Смеа: Кафана

Ви го претставуваме најгледаното видео од екипата на Солза и Смеа, младите битолчани кои се грижат секојдневно да ве насмеат. Ве оставаме да уживате во видеото… Доколку ви се допадна […]