Ознака: кафулиња

Вести

РЕСТОРАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА СЕ ВРАЌААТ НА РАБОТНО ВРЕМЕ ДО 21 ЧАСОТ

Рестораните и кафулињата од четврток 21 јануари ќе работат до 21 часот, објави премиерот Зоран Заев, откако на денешната владина седница ги разгледале епидемиолошките насоки. Како дел од Ковид мерките […]

Вести

СЕ СКРАТИ РАБОТНОТО ВРЕМЕ НА КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА- еве ги деталите

Скратување на работното време на угостителските објекти до 21 часот, освен за достава и шалтерска продажба на храна, е мерката што ја усвои денеска Владата на предлог на Комисијата за […]

Вести

Комисијата за заpaзни болести со предлог во недела да не работи ништо, работното време на кафулињата до 22 часот

Членови на Комисијата за заразни boлести викендов прават анализи за начинот на кој што се пренесува кopoнавиpyсот. Поради што може да дојде до ескалација на епидемиолошката состојбапо што во понеделник, […]

Живот

„Ве молам не одете во кафани и кафулиња, не е лесно да се работи на 30 степени во вселенска облека“

Грција утре во 6 часот наутро по локално време целосно ги затвора границите за српските државјани, а според српските медиуми, веста ја потврдил и министерот за туризам Расим Љајиќ. Министерот […]

Вести

Сеуште нема да има отворање на молови, обложувалници и кафани

Сеуште нема да има отворање на молови, обложувалници и кафани МЗ испрату соопштение дека денеска Комисијата за заразни болести одржала состанок на кој е разгледана можноста за олеснување на досегашните […]