Ознака: каша

Кулинарство

Каша која спасува живот – ги чисти крвните садови и спречува дебелеење

Станува збор за хељдата, а постојат најмалку 7 причини зошто треба да ја сместите оваа житарица во својата исхрана. Што сè може да излечи хељдата: Лекување на вируси и заразни […]

Кулинарство

Безглутенска каша од кокос со чоколадо и ф’стаци

Безглутенската храна е сè популарна во последно време, дел поради зголемената бројка на луѓе кои се алергични на глутен, а дел поради мислењето дека со безглутенската храна полесно се доаѓа […]