Ознака: кашлање

Вести

Жена намерно кашлала на производи во продавница, па завршила со лисици

Жена која намерно кашлала на храна во продавница во Пенсилванија се соочува со кривична пријава, соопшти полицијата. Неименувана жена влегла во супермаркет и почнала да кашла на пекарските производи, месото […]

Вести

Коронавирусот ја спасил од силување: Девојка со кашлање го избркала напаѓачот

Кинескиња со кашлање избркала маж, кој сакал да ја силува. Таа му кажала дека само што се вратила од кинескиот град Вухан, по што силувачот избегал. Осомничениот, идентификуван од полицијата […]

Живот

Еве како САМИ да преживеете срцев удар додека не пристигне помош!

Луѓето со срцеви заболувања се мачат во топлите денови. Она од што мораат да се чуваат е изложувањето на сонце во моментите кога тоа е најсилно и прејадувањето.Меѓутоа, научно е […]