Ознака: кајмак

Кулинарство

Компир со сланина и кајмак кој е вистински рај за вашите непца

Доколку немате идеја со што да ги изненадите вашите најмили за ручек, овој рецепт е совршениот избор за вас. Потребни состојки: •компири (колку што ви се потребни) •свинска маст или […]