Ознака: кајсии

Кулинарство

Вкусен крем од кајсии и праски кој ќе ве разлади подобро и од сладолед

Од најслатките кајсии и праски може да направите брзо слатко задоволство кое ќе ве разлади во овие топли денови. За подготовка на вкусниот крем потребни ви се: – 3 поголеми […]

Нега и убавина

Кајсиите кријат еликсир за долговечност, а тој се наоѓа баш во делот кој сите го фрламе

Некои теории тврдат дека за целокупното здравје на организмот и одбрана од карцином потрено е да изедеме по 7 семки од кајсии на ден. Кајсиите се слатко овошје погодно за […]

Живот

Овошjе кое прави чуда: Изедете само три кајсии дневно, а еве од што ќе ве заштитат!

Кајсијата е вистинско богатство со витамини и минерали и позитивно влијае на целокупното здравје. Најкорисна е за време на летото, бидејќи пружа заштита од сонцето. Препораката е да се изедат […]

Живот

Витаминска паста за непобедлив имунитет

Витаминската паста на докторот Николај Амосов, познат украински кардиохирург и академик, е корисна за срцето бидејќи го зајакнува срцевиот мускул и го подобрува имунитетот.Овој лекар е познат по новите методи […]

Живот

Ослободете се од бркчињата со најдобрата депилација која можете да ја направите дома!

Влакната  на лицето кај жените  не се ништо ново. За среќа, денес има многу  начини  на кои  може да се сузбие  проблемот.Природни решенија: Желатин Едноставно помешајте  една лажица желатин, две […]