Ознака: кај “Рекорд“

Живот

Улицата кај “Рекорд“ денеска ќе биде претворена во пешачка зона

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, најави дека низ улицата „Димитрија Чуповски“ денеска се предвидени низа активности за посетителите. Драги пријатели, денеска после 18ч. улицата Димитрија Чуповски (кај Рекорд) ќе […]