Ознака: квиз

Занимливости

Квиз: Со кој од пријателите на сопругот изневерува жената?

Дали сте од оние кои сакаат да се предизвикуваат себеси и да решаваат интересни визуелни загатки? Доколку сте од оние кои сакаат слободното време да го користат за логички предизвици, […]

Занимливости

Одговорот е „Александар Велики“, но погледнете го прашањето!

Во британско детско квиз шоу, кое било неодамна било прикажувано во Швајцарија, се поставува и ова прашање. Одговорот е „Александар Велики“, но прашањето гласи: „Како се викал македонскиот крал и […]

Занимливости

Цела Турција остана во неверување: Каде се наоѓа Кинескиот ѕид? Погледнете го неславниот одговор на ова прашање

„Кој сака да биде милионер?“ е една од најпознатите емисии за љубителите на квизовите. Натпреварувачите во квизот одговараат на поставените прашања, а имаат и три џокери на располагање кои можат […]

Занимливости

Зема големи пари на „Милионер“, а одговорот го знаеше зашто на тоа место ја изгубил ногата

Натпреварувачот Герет Кендал ги воодушеви сите кога во квизот „Кој сака да биде милионер“ освои 125 илјади фунти, одговарајќи точно на прашањето кај се наоѓа замокот Уркухарт затоа што таму […]

Издвојуваме

Квизот „Арена“ со Димитар Атанасовски добива нова димензија на забава и возбуда

Од оваа недела, петти февруари, започнува втората сезона на популарниот квиз „Арена“. Овој квиз започна минатата година со формат во македонска продукција, предводен од Димитар Атанасовски, а емитуван на Алфа […]

Сцена

ФОТО: Лила упати порака до љубоморните жени во „Сѐ или нешто”

Лила Стојановска, убавата домаќинка на мега популарниот квиз „Сѐ или нешто“, кој се емитува на Сител, од натпреварувачката Јованка Тасеска доби бројни подароци, шолји за кафе, слика, пафрем…„Љубоморни жени што […]