Ознака: квин

Сцена

Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Беше нешто сосема поинакво и посебно кога во далечната 1973 година излезе првиот албум на групата „Queen“. Групата која е формирана во срцето на Англија, беше составена од четири членови, […]

Сцена

Фреди Меркјури денес би го прославил 70. роденден, а по тој повод се случила фантастична работа!

Фреди Меркјури живеел 45 години. Отишол прерано, а делес кога би наполнил 70, го доби своето место меѓу ѕвездите.Гитаристот на групата Брајан Меј, на Јутјуб каналот на Квин, поставил видео […]