Ознака: Кеба

Сцена

Три врвни вокали ќе ви го стоплат срцето: Калиопи, Северина и Кеба ја запеаја македонската народна песна

Северина и нејзиниот свекор Кеба, ја поздравија Македонија и сите обожаватели на Калиопи со македонскиот безвременски хит „Битола мој роден крај“. „Вака беше синоќа на Инстаграм. Двајца прекрасни луѓе, две […]

Сцена

Едита го покажа прекрасното деколте, но сите го коментираат овој детаљ на лицето на Кеба

Денешните мажи повеќе се средуваат и негуваат, но Драган Којиќ Кеба изгледа малку се занесе. Веќе е стара вест дека тој направил исцртување на веѓите со јапонска метода, но сега […]

Сцена

Кеба се огласи по несреќата: „Најважно е девојката да биде добро“

Популарниот пејач Драган Којиќ Кеба се огласи по сообраќајната несреќа во која со автомобил марка „Ауди“ удри 18 годишна девојка, која во тој момент поминувала на пешачки премин.Пејачот и се […]