Ознака: Кеисуки Хонда

Меѓународен фудбал

Хонда за 12 милиони фунти во Ливерпул

Англискиот премиерлигаш Ливерпул е спремен да одвои 12 милиони фунти за фудбалерот на ЦСКА од Москва, јапонецот Кеисуки Хонда. Еден од најдобрите јапонски фудбалери, Кеисуки Хонда, би можел наскоро да […]