Ознака: кели брук

Сцена

Некогаш имала идеално тело, а денес сите зборуваат за тоа колку килограми накачила

За британската старлета, Кели Брук, експертите пред неколу години заклучиле дека е сопственичка на идеално женско тело, а магазинот FHM ја прогласил за најсексапилна жена на светот. Експертите ја опишувале […]

Сцена

Сите ги сакаа нејзините облини, но нејзиното момче ја навредило па морала да ослабне

Британскиот модел, Кели Брук признала дека ослабнала за два конфекциски броја, откако момчето ја нарекло балон. Иако сите ги обожувале нејзините облини, Кели одлучила да ослабне, не само поради нејзиното […]

Сцена

Сопственичката на најдоброто тело на светот: “Мајките ги користат децата како изговор да не ја извршуваат својата работа”

Манекенката Кели Брук се нашла на удар на бесни мајки по изјавата дека некои од нив ги користат своите деца како изговор да ги заобиколуваат роковите или да не дојдат […]

Занимливости

Вака треба да изгледа совршеното женско тело

За британската старлета Кели Брук и нејзините облини сигурно сте слушнале. Британката во најновото истражување кое беше направено на универзитетот во Тексас, беш прогласена за жена со идеално тело и […]

Сцена

ТАА го има НАЈСЕКСИ телото на светот!

Истражувачи од Универзитетот во Тексас, избрале британска манекенка и Кели Брук за сопственички на најсексапилните тела во светот.30-годишната Кели е окарактеризирана како жена со совршена фигура. Висока е 168 цм, […]