Ознака: келнери

Занимливости

Вака келнерите ја замислуваат својата работа кога повторно ќе се отворат кафулињата

Во Чешка планираат отворање на терасите на кафулињата и рестораните на 25 мај па некои тамошни угостители веќе почнаа да размислуваат за тоа како ќе изгледа работата тогаш. На Фејсбук […]

Занимливости

Сцени од ресторан во Венеција го заобиколија светот и го оставија без зборови

Поплавата која буквално го потопи италијанскиот град Венеција стана сериозна закана за цела Европа, но не и за тамошните жители и туристи кои овие денови се таму. Градот не памети […]

Занимливости

Келнери и готвачи од рестораните откриваат што никогаш не би нарачале надвор од дома!

Сигурно милион пати досега сте размислувале за позадината на подготовката на храната од вашиот омилен ресторан. Келнерите и готвачите откриваат што никогаш не би нарачале.Вработените искрено на Редит одговориле на […]