Ознака: Келн

Вести Меѓународен фудбал

Шок од Келн: Тројца играчи се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ

Шок од Келн: Тројца играчи се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ Три фудбалери се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ но истите се без симптоми. По направената евалузација и проценката, решивме дека заразените […]

Вести

Со вонредни летови од Берлин и Келн вратени над 90 македонски државјани

Авиокомпанијата „Визер“ вчера спровела нови вонредни летови со кои превезени се повеќе од 90 македонски државјани од Германија (Берлин и Келн) кои биле заглавени поради пандемијата со Ковид-19. Како што […]

Вести Занимливости

Украдени 50.000 маски од болнички магацин во Келн

Непознати лица украле 50.000 маски за лице од магацин за медицински материјали и заштитна опрема во германскиот град Келн. Кражбата била забележана вчера утрото од еден од вработените. – Ова […]

Вести Свет

Заложничка драма во Келн, Германија

Главната железничка станица во Келн е затворена поради заложничка ситуација, соопшти германската полицијата. Вооружен маж зел жена како заложник, а како што пренесува “Ројтерс“, повикувајќи се на германскиот весник „Фокус“, […]

Ракомет

ВИДЕО: Сонцето од Вергина развиорено на јарбол пред хотелот каде што се сместени ракометарите на Вардар во Келн

Покрај прославата низ цела Македонија, вчерашната победа на Вардар во финалето од Лигата на шампионите се славеше и во Келн.Сонцето од Вергина беше развиорено на јарбол пред хотелот каде беа […]

Ракомет

Жерновски пред две години го клеветеше Самсоненко, денес од Келн се улижува!

Човекот кој сакаше да ја запре изградбата на младинската академија на ФК „Вардар“, истиот оној кој ја лажеше јавноста дека северната трибина на арената „Филип Втори“ ќе се урнела, и […]

Вести

Груевски во Келн ќе го бодри Вардар на патот кон европскиот трон

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе присуствува на завршницата од ракометната Лига на шампиони, популарниот „Фајнл фор“ кој викендов ќе се одржи во германскиот град Келн.Груевски ќе биде дел големиот […]

Ракомет

Ракометарите на Вардар попладнево отпатуваа за Келн

Ракометарите на Вардар попладнево отпатуваа за Келн во пресрет на „фајнл-форот“ во Лигата на шампионите.Mашкиот ракометен шампион Вардар претходно го одработи последниот тренинг во Скопје. Вардарци беа видно расположени, а тренерот […]