Ознака: Кендал Џенер

Сцена

„ПОНЕКОГАШ СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ДА УМРАМ…“ КЕНДАЛ ЏЕНЕР (25) ЗА ПРВ ПАТ проговори за борбата со тешката ментална состојба

Иако има милиони, Џенер нè потсетува дека таа е исто така само човечко суштество. Американската манекенка Кендал Џенер (25) се отвори за своето ментално здравје во новото интервју за списанието […]

Сцена

Суши и замрзнат јогурт: Ги откриваме сите тајни на совршеното тело на најзгодната Кардашијан!

Одличната физичка форма на Кендал Џенер е проследена од милиони луѓе ширум светот и заслужено е така – долги тенки нозе, тесни стомачни мускули и извајан струк. Во едно интервју, […]

Сцена

Дали на фотографијата ја препознавате една од најубавите жени на светот?

Кендал Џенер денес е најплатениот топ модел на светот, а според многумина е убава манекенка на самиот врв на најубавите жени на светот. Кендал е омилена и меѓу фановите на […]

Сцена

Познати манекенки вклучени во измама тешка повеќе милиони долари, меѓу нив се Џенер и Ратајковски

Во моментов, една од најпопуларните и најуспешни манекенки на светот 23-годишната Кендал Џенер, потоа 22-годишната Бела Хадид, 27-годишната Емили Ратајковски и 22-годишниот Хајли Болдвин, се дел од добро смислена милионска […]

Сцена

Кендал Џенер: Со разголени фотографии на снег

Американскиот модел и познато ТВ лице Кендал Џенер одлучи новогодишните празници да ги помине во познатиот зимски центар во Аспен. Дека добро се забавува, Кендал потврди со фотографија која ја […]

Сцена

Кендал Џенер ги носи најлудите каубојски чизми ги носи најлудите каубојски чизми

Манекенката Кендал Џенер обожува ексцентрични дневни комбинации, а тоа го потврди и со последниот стајлинг. За првиот ден од модната недела во Милано, изгледа дека била инспирирана од Дивиот Запад, […]

Сцена

Убавата манекенка позираше во бикини, а многумина негативно се изненадија

Кендал Џенер е една од најплатените манекенки на светот. Таа е дел од семејството Кардашијан-Џенер и ја следат бројни скандали поради тоа. Со сестрата Кајли дизајнираше костими за капење, па […]