Ознака: кендо

Вести

Шилегов го нарече Мисајловски (кендо) „шарлатан“

Шилегов го нарече Мисајловски (кендо) „шарлатан“ Шилегов, во вечерашното гостување на ТВ 24 употреби навредливи зборови за потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски Кендо, откако тој пак него го обвини дека […]

Вести

Запалена куќата на Кендо, се заоструваат судирите и пресметките со неистомислениците во пресрет на изборите

Во пресрет на локалните избори закажани за 15 овој месец се заоструваат судирите и пресметките со неистомислениците. После серијата на СЕРИОЗНИ инциденти денеска изби пожар и во семејната куќа на […]