Ознака: кечап

Живот

Кечапот предизвикува покачување на притисокот и срцеви заболувања

Лажица кечап содржи повеќе калории од една бисквита со чоколадо. Тоа значи дека нашиот омилен додаток за помфрит и пица воопшто не е здрав за јадење, објави порталот „Делиш“. И […]

Кулинарство

Ќе ПОЛУДИТЕ по овој рецепт: Еве како да направите здрав кечап

Еве уште еден корисен рецепт…Сите знаеме дека производите купени во продавница се преполни со конзерванси и вештачки состојки… Затоа ви даваме одличен и проверен рецепт за домашен кечап. Потребно е: […]