Ознака: кејт мидлтон

Мода

Кејт Мидлтон воодушеви со изборот на фустан: Во овој модел секоја фигура изгледа како песочен часовник

Кејт Мидлтон добро знае што ѝ ласка на нејзината фигура, па затоа никогаш не греши кога станува збор за модните комбинации. Таа со години е верна на својот стил и […]

Нега и убавина

Како Кејт Мидлтон го задржа “makeup-от” кога ја тргна заштитната маска? Еве го одогворот

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон се појави пред некој ден во Шефилд, каде и достави хуманитарна помош на организацијата “BabyBank” и ја воодушеви јавноста со стилот. Имено, маската e платнена […]

Магазин

Кејт Мидлтон открива: Принцот Луис не може да ја разбере социјалната дистанца!

Војвотката од Кембриџ открива дека нејзиниот најмал син не можел да разбере зошто растојанието е важно, но исто така раскажа како разговарале со децата за коронавирусот. За малите деца, концептот […]

Кулинарство

 Рецепт за омилениот чоколаден десерт на Кејт Мидлтон

Ако обожавате да пробувате нови чоколадни десерти, тогаш ќе бидете воодушевени од омилениот десерт на Кејт Мидлтон. Рецептот за кралски пудинг од чоколадо го сподели поранешен готвач на британското кралско […]

Магазин

Режимот на Кејт Мидлтон за постојано да биде во топ форма

Војвотката од Кембриџ, 37-годишната Кејт Мидлтон уште од 2011 година кога се омажи со принцот Вилијам не криеше дека за нејзината линија е заслужна диетата “Дукан“. Потоа заради бременоста мораше […]

Сцена

Кејт има нешто што Дајана отсекогаш го посакувала

Батлерот на починатата принцеза Дајана тврди дека војвотката Кејт Мидлтон има љубов и поддршка од кралското семејство, она што од секогаш го посакувала Дајана, но никогаш не го добила. Пол […]