Ознака: Кејт Милер

Сцена

Пред една недела била закована за болничкиот кревет- австралиската претставничка на Евровизија со болна преживена приказна

За настапот на австралиската претставничка Кејт Милер денеска зборува цела Европа. Некои ги потсетува на Елза, додека други се воодушевени од нејзиното лебдење на сцената, но сепак зад пејачката се […]